Tiskové zprávy

21.05.
2019

Slavnosti stepí již po osmé představily unikátní přírodu vrchu Raná

V sobotu 18. května 2019 ovládlo úpatí vrchu Raná u Loun nebývalé veselí, konal se zde totiž již osmý ročník Slavností stepí. Ty organizuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální pracoviště Správa CHKO České středohoří v úzké spolupráci s představiteli obce Raná.
číst dále
15.03.
2019

Sokoli opět krouží nad Průčelskou roklí

I letos se na svá hnízdiště vracejí kriticky ohrožení sokoli stěhovaví. Pravděpodobně jeden sokolí pár si opět zvolil ke svému hnízdění skály v Průčelské rokli nedaleko Brné. Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny, konkrétně Správy CHKO České středohoří proto oblast dočasně uzavřeli. Vzácným ptákům je tak zajištěn klid pro možnost opětovného zahnízdění.
číst dále
04.03.
2019

Další rok obnovy jedinečné přírody Českého středohoří

Krajinná mozaika Českého středohoří se během posledních desetiletí výrazně změnila, mizí z ní především jedinečná teplomilná stanoviště. Začala totiž kvůli útlumu tradičních forem hospodaření zarůstat náletovými dřevinami a dominantními travinami, hromadí se na nich stará uschlá tráva. To nevyhovuje zdejším vzácným druhům rostlin a živočichů. Na jejich záchranu a obnovu je zaměřen šestiletý projekt LIFE České středohoří, který realizuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO České středohoří.
číst dále
06.09.
2018

Pozvánka na Slavnosti pastvin

Přírodní památka Hradiště u Hlinné se stane dějištěm historicky prvního ročníku Slavností pastvin, které v sobotu 8. září pořádá Správa CHKO České středohoří (AOPK ČR) v rámci projektu LIFE České středohoří a obec Hlinná s podporou města Litoměřic.
číst dále
18.05.
2018

Sedmý ročník Slavností stepí je za dveřmi

Pozorovat sysly, svézt se na koni, prohlédnout si stepní ptactvo či hmyz nebo si zasoutěžit v zábavných disciplínách – to je jen krátký výčet aktivit, které čekají na malé i velké návštěvníky 7. ročníku oblíbených Slavností stepí. Ty se konají na vrchu Raná u Loun v sobotu 26. května od 10 do 17 hodin.
číst dále
01.02.
2018

Část Českého středohoří znovu ožije díky projektu LIFE

Litoměřice, Praha 1. 2. 2018 - Obnova neobhospodařovaných pozemků v přírodně cenných lokalitách Českého středohoří, zintenzivnění péče o vybrané druhy živočichů či rostlin a podpora tradičních forem hospodaření na území o celkové rozloze 277 ha. Kromě toho i atraktivní osvětové akce a programy pro laickou i odbornou veřejnost; to vše jsou hlavní cíle projektu LIFE České středohoří, jehož realizaci zahájila Agentura ochrany přírody a krajiny, regionální pracoviště Správa chráněné krajinné oblasti České středohoří. Šestiletý projekt přinese do unikátní severočeské krajiny opatření v celkové výši přes 60 miliónů korun.
číst dále