Napsali o nás

České středohoří prokoukne

Ústecko – Příštích šest let má změnit tvář cenných lokalit v Českém středohoří. Léta neobhospodařované pozemky se dočkají vysekání a obnovy, na loukách se budou opět pást zvířata a chráněné živočichy čeká intenzivnější péče. Tak alespoň vidí budoucí „šestiletku“ Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) České středohoří.
číst dále

České středohoří: to je podmanivá zahrada Čech i pravěký menhir

Ústecký kraj - Moderní doba si často žádá oběti, a tak musejí lesy, louky i úrodná pole často ustoupit. Naštěstí jsou naše nejcennější přírodní oblasti a lokality chráněny zákonem, budoucí generace se tak bude moci i nadále těšit z krás a darů naší země. CHKO České středohoří, co do velikosti druhá největší u nás, láká návštěvníky především svým malebným krajinným rázem, jenž nemá ve střední Evropě obdoby.
číst dále

Čistí středohoří od náletů. Dnes v Hlinné ukážou proč

Hlinná – Romantické paloučky na kamenných terasách v první zóně chráněné krajinné oblasti. Ty odhalila nově vysekaná část historické stezky a původních pastvin u Hlinné na Litoměřicku.
číst dále

Slavnosti stepí představily unikátní přírodu

Pozorování syslů, svezení na koni, prohlídka stepního ptactva či hmyzu nebo soutěž v zábavných disciplínách, to je jen zlomek aktivit, které čekaly v sobotu na malé i velké návštěvníky 7. ročníku Slavností stepí na vrchu Raná u Loun.
číst dále