Pojďte s námi do přírody

Z Bíliny na nejskalnatější vrch v Čechách

Krátký výlet vás zavede na vrchol Bořně ve stejnojmenné národní přírodní rezervaci. Trasa vede z centra Bíliny a je dlouhá přibližně 7 km. Z Bořně je krásný výhled, uvidíte krajinu Českého středohoří nebo Krušných hor. Za dobré viditelnosti můžete dohlédnout až na Doupovské hory. Vaší pozornosti určitě neuniknou průmyslové areály okolních měst a velkolomy v Podkrušnohorské uhelné pánvi.
číst dále

Procházka syslím rájem na vrchu Raná

Asi 3,5 km dlouhý nenáročný výlet vás zavede přímo na vrchol stepního kopce Raná nedaleko Loun v chráněné krajinné oblasti České středohoří.
číst dále

Za hromy a blesky na královnu Českého středohoří

Krátký, mírně náročný výlet vás zavede na vrchol Milešovky. Protože hora vždy přitahovala bouře a je zde často velmi větrno, říká se jí také Hromová hora. Jedním směrem je cesta dlouhá asi 2,5 km, tam i zpět tedy ujdete něco přes 5 km. Odměnou za namáhavý výstup jsou překrásné výhledy na krajinu chráněné krajinné oblasti České středohoří, českou kotlinu a nedaleké Krušné hory.
číst dále

Za vůní jižních krajů na Lovoš

Lovoš patří k nejkrásnějším vrcholům Českého středohoří. Majestátně ční nad městem Lovosice a jeho silueta vítá všechny cestující na sever Čech. Za slunných horkých dní se nad jihozápadními svahy tohoto kopce tetelí horký vzduch a nese vůně bylinek. Z korun stromů se line zpěv ptáků a mezi stébly trávy cvrkají cvrčci. Rázem je člověk v myšlenkách na dovolené někde na jihu.
číst dále