Pozvánka na Slavnosti pastvin

„Slavnosti pastvin jsou akcí pro celou rodinu. Pro děti jsme připravili soutěžní aktivity s odměnami, rodiče se mohou těšit na ochutnávku místních specialit, třeba pršutu nebo medového piva,“ uvedla Gabriela Kubátová, manažerka projektu Life České středohoří. „Zajistili jsme i kyvadlovou dopravu mezi Litoměřicemi a Hlinnou, která bude jezdit kromě polední pauzy prakticky nonstop a je zdarma,“ dodala Gabriela Kubátová. První spoj vyjíždí v 9:30 z Litoměřic od pošty, poslední pak v 15.45 z Hlinné.

Program pro veřejnost začíná v 10.00, končí v 16.00 hodin a jeho součástí jsou i doprovodné zážitkové aktivity. „Pro návštěvníky jsme připravili například dílnu na zpracování vlny, kovářskou dílnu, svůj um předvede novozélandský střihač ovcí. Živou muziku zajistí na hlinnské návsi litoměřická country kapela Camna, o kousek dál budou moci návštěvníci zhlédnout středověké souboje rytířů,“ doplnila Jana Bohuňková, PR manažerka projektu Life. „Možná se objeví i postava, které Hlinnští říkají Středohoř a která prý chrání České středohoří,“ dodala s úsměvem.

Slavnosti pastvin jsou především oslavou místní přírody. Díky letošnímu suchu vidíme možná více než kdykoli předtím, jak je pro nás příroda důležitá a jak je zranitelná. Těšíme se, že dětem i dospělým ukážeme to nejkrásnější z přírody v okolí Litoměřic, ať už se jedná o rostliny či živočichy.

Další informace jsou dostupné na https://www.facebook.com/lifeceskestredohori/