Slavnosti pastvin 2021

Vyrazte opět objevovat krásy středohorské krajiny! Čtvrtý ročník Slavností pastvin se bude konat v sobotu 4. září 2021 v obci Hlinná u Litoměřic. Děti se mohou těšit na soutěže v rámci naučných stánků, rodiče pak na ochutnávky místních specialit, živou muziku i bohatý doprovodný program.

Součástí akce je tradiční zážitkově-naučný okruh, který vás provede přírodou vrchu Hradiště. Za splnění připravených úkolů na jednotlivých stanovištích si děti odnesou krásnou odměnu. Procházku přírodou zakončuje jarmark na návsi obce Hlinná, kde se můžete posilnit místními dobrotami, zatančit si na živou hudbu nebo si udělat radost nákupem regionálních výrobků. Těšit se můžete i na ukázky lidových řemesel nebo rytířských soubojů. Děti jistě potěší loutkové představení.

Slavnosti pastvin se koncem minulého roku staly certifikovaným zážitekem v rámci regionálních známek ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ regionální produkt®. Známku udělila Destinační agentura České středohoří, o.p.s.

Pozor! Možná se ukáže i tajemný ochránce zdejších kopců - Středohoř! Říká se, že Středohoř ukryl svůj poklad na vrchu Hradiště. Zkusíte jej nalézt?

Na akci je zajištěna zdarma kyvadlová doprava z Litoměřic na Hlinnou a zpět. V kyvadlové dopravě i v rámci celé akce je třeba dbát na dodržování hygienických pravidel.

Akci pořádá Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO České středohoří a obec Hlinná. Celá akce se bude řídit platnými protiepidemickými opatřeními.
V kyvadlové dopravě i v průběhu celé akce je dodržovat rozestupy, zvýšená hygienická pravidla a v uzavřených prostorách nebo na místech s vyšším počtem osob nosit ochranu dýchacích cest. Návštěvníci jsou povinní na základě výzvy předložit doklad o očkování, prodělané nemoci nebo provedeném negativním testu na onemocnění COVID 19. Děkujeme za pochopení.

VSTUP NA AKCI JE ZDARMA!

Jízdní řád kyvadlové dopravy: